Faturalı Hatta Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

Anasayfa » Faturalı Hatta Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

Düşük limitli nakit ihtiyaçların karşılanmasına bir çözüm olarak geliştirilen faturalı hatta kredi sistemi zamanla portföyünü geliştirerek daha profesyonel çözümler üretmeye başlamıştır. Pek çok kişi hemen hemen her yerde faturalı hatta kredi sistemine ait ilanları görmekte ve bu sistem ile alakalı olan duyumlar almaktadır. Ancak birçok kişi böyle bir sistemin nasıl  olacağı ve ne şekilde çalışacağına dair fikir yürütmemekte ve bu yüzden de bu uygulamayı kendine uzak görmektedir. Anlatılmakta olan bu duruma paralel olarak da pek çok kişi her ne kadar borçlu olsa da ya da nakit sıkışıklığı çekse de sistemden uzak durmak istemektedir.

Güvenilir Sistem

Ancak piyasada mevcut olan tüm banka kredilerinekredi firmalarına ve onların uyguladığı sisteme kıyasla faturalı hatta kredi sistemi çok daha güvenilir olma özelliği taşımaktadır. Çünkü bu hizmetin yasa dışı olabilecek ya da insanları kandıracak hiçbir yönü olmamaktadır. Anlatılan sistem dahilinde kredi almanın tüm detaylarını öğrendiğiniz zaman bu konuda kesin olarak karınızı verecek ve para sıkıntınızı çözmek bu yolu tercih edeceksiniz. BU İŞLEM ESASEN KREDİ DEĞİL TİCARETTİR. ALIM SATIM İŞİ..

Faturalı Hatta Nasıl Kredi Verilir?

İlk aşamada belirtmeliyiz ki uygulamamız temel olarak ülkemizde mevcut olan GSM operatörlerinin uyguladığı faturalı hatta cihaz verme sistemlerini almaktadır. Bu yöntem dahilinde talep ettiğiniz tutarlarda krediler verilmektedir. Bilinmesi gereken tüm detaylar ise şu şekilde olmaktadır;

  1. Teknoloji ürünler satan bir bayiye geldiğiniz zaman ilk olarak mevcut olan para sıkıntınıza ve kullanmakta olduğunuz hattınıza yönelik detaylar öğrenilmektedir.
  2. Hangi hattı kullanıyor olduğunuzun önemli olmasının tek sebebi hangi cihazı alacağınıza yönelik olarak uygulanacak süreç ile alakalı olmakta bunun dışında ülkemizde mevcut olan her GSM operatörünü kullanmakta olan insanlar bu şekilde bir yöntem kullanabilir. Başka bir deyiş ile  hem Türkcell  hem Vodafone  hem de Türk Telekom hatta sahip olanları bu yöntemi uygulayabilir ve bu konu ile alakalı hiçbir ayrım gözetilmemektedir. Bu sebepten de hangi hattı kullanıyor olursanız olun gönül rahatlığı ile bu işlemi yapabilirsiniz.
    GSM Hattına Kredi!
    Turkcell, Türk Telekom, Vodafone fark etmez, son 6 ay aktif olarak kullandığınız bir cep telefonu hattı kullanıcısı olmanız kredi kullanmanız için yeterli. Kara liste, kredi skoru, SGK pirimi gibi konular hiç önemli değil. Önemli olan sadece, GSM hattına sahip olmanız.
  3. Daha sonraki aşamada ise geçmiş dönemlere ait olan fatura ödemeleriniz incelenmektedir. Çünkü eğer düzensiz bir ödeme tablosuna sahipseniz bu aşamada alışveriş şansınız düşüş göstermektedir.
  4. Eğer gerekli olan tüm şartlara sahipseniz sıradaki işlem talep ettiğiniz kredi tutarına yakınlık göstermekte olan bir fiyata sahip cihazı faturanıza ek olarak ödemek sureti ile size satmaktır.
  5. Her ay tıpkı kredi taksiti öder gibi ödeyecek olduğunuz bu cihaz daha sonra direk olarak sizden tekrar satın alınmakta ve bu sayede elinize nakit para geçmesi sağlanmaktadır.

Faturalı Hatta Kredi Veren Operatörler

Buradaki önemli detay ise elinize geçecek olan nakit tutar ile ödemeniz gereken toplam meblağ arasındaki farktır. Siz diyelim ki 5.000 tl ye 24 ay taksitle telefon aldınız veya tablet aldınız diyelim. Bunu geri satarken fiyat düşecektir. Bayiler ortalama %10-15 düşüşle alım yaparlar. 4500 tl den geri verdiniz diyelim. Bayinin karı 500 tl ama sizde kalan parayı 24 ay vade ile ödüyorsunuz. Bankadan kredi çekmiş olsanız çok daha fazla faiz ödersiniz. Artı dosya masrafları v.s

Bunları zaten biliyoruz yapılan iş telefon alıp satmak siz ne anlatıyorsunuz diyorsanız haklısınız. Zaten bu ticaret bilinen bir şey, bir hatırlatmış oluyoruz..Site olarak sadece bu konuda bilgilendirmeler yapıyoruz